صفحه اصلی > میز خدمت > شرح وظايف معاونت 

         

مقدمه : INTRODUCTION

این معاونت از ابتدای شکل گیری خود تا کنون شاهد مدیران زیادی بوده است که همگی تلاش کرده اند تا این معاونت به شکل امروزی مستقل و پویا شود

 

                                                      

آقای دکتر حبیب معصومی

مدیر غذا و دارو (زیر مجموعه معاونت درمان)

تا اسفند 84

    آقای دکتر ایرج خدادادی

معاون غذا و دارو 

اسفند 84 تا آبان 88

                    آقای دکتر وحیدی نیا

                       معاون غذا و دارو 

                   آبان 88 تا شهریور 92

                            آقای دکتر ایرج خدادادی

                               معاون غذا و دارو 

                            شهریور 92 تا کنون

 

 

آقاي دكتر حبيب معصومي به عنوان نخستین مدير مستقل غذا و دارو معمار اين بناي جديد بوده است، دوره مديريت ايشان مقارن با ورود اتوماسيون اداري در بخش كارمندي بوده كه ايشان از جمله مديراني بوده اند كه گذراندن دوره ICDL را به صورت اجباري براي كليه كاركنان مقرر    مي نمايند و اين موضوع علاوه بر ايجاد توانمندي دركاركنان حوزه غذا و دارو، الگوی مديران ساير قسمت ها مي گردد.

جدا شدن آزمايشگاه غذا و دارو از مجموعه آزمايشگاهي مركز بهداشت همدان با فضای فیزیکی حدود 2100متر مربع در ساختمان قدیم بیمارستان امام در زمان مديريت ايشان انجام شد.

فرستادن دو نفر از کارشناسان واحد غذا به مأموریت خارج از کشور جهت کسب تجارب علمی در زمان دکتر معصومی صورت پذیرفته است.

الگو برداری در زمینه ایجاد واحد تجهیزات پزشکی از شهرستان ارومیه یکی دیگر از اقدامات نامبرده بوده است.

همچنین مجهز شدن معاونت غذا و دارو به واحدهای امور مالی، اداری، خدمات، تدارکات، دبیرخانه و تایپ و واحد نقلیه در زمان ایشان انجام شده است.

در سال 1384 آقاي دكتر خدادادي عضو محترم هيئت علمي گروه بيوشيمي و تغذيه دانشگاه به عنوان اولين معاون غذا و دارو دانشگاه ادامه مسير ارتقاء و پيشرفت اين حوزه را متقبل مي شوند. در دوره مديريت ایشان که از سال 1384 تا 1388 ادامه مي يابد صدور پروانه هاي بهداشتي به صورت كامل به معاونت غذا و دارو تفويض مي شود. مديريت هاي زير مجموعه معاونت به صورت مدیریت تشكيل و براساس چارت سازماني مصوب شروع به فعاليت مي نمايندکه شامل مديريت نظارت بر مواد غذايي،آرایشی و بهداشتي،مديريت نظارت بر امور دارو و مخدر، مديريت آزمايشگاه كنترل کیفی مواد غذايي و بهداشتي بوده است.

تجهيز آزمايشگاه کنترل کیفی مواد غذایی معاونت غذا و دارو به وسايل پيشرفته تجزيه دستگاهي در اين دوره انجام مي گيرد و در سال 1388 تا سال 1392 تصدي معاونت غذا و دارو به آقاي دكتر وحيدي نيا عضو محترم هيئت علمي گروه تغذيه واگذار مي شود. در اين دوره نيز پيشرفت و ارتقای معاونت ادامه مي يابد تا جايي كه نخستین برنامه عملياتي چهارساله مبارزه با قاچاق اقلام آرايشي و بهداشتي در سطح عرضه در اين معاونت تدوين و بعد از اجرا در سال نخست موجب ارتقای رتبه اين معاونت از رتبه 32 كشوري به رتبه 3 كشوري مي شود. اين برنامه الگوي ساير معاونت هاي قرار گرفته و از طريق دبيرخانه كميسيون مبارزه با قاچاق كالا و ارز جهت اجرا و اقدام مشابه به ساير استان ها ارسال مي شود.

در سال 1392 مجدداً تصدي معاونت غذا و دارو به آقاي دكتر خدادادي واگذار مي شود، در اين دوره معاونت غذا و دارو به محل ساختمان جديد كه مشتمل بر مديريت هاي نظارت بردارو، مدیریت نظارت بر محصولات غذایی،آرايشي  و بهداشتي،مدیریت نظارت برتجهيزات و ملزومات پزشكي ، مدیریت آزمایشگاه کنترل محصولات غذایی،آرایشی و بهداشتی، مدیریت نظارت بر فرآورده هاي طبيعي و سنتي و مكمل ها مي باشد.

 در طي اين دوره معاونت غذا و دارو موفق به كسب ايزو و ايزو 170025 جهت آزمايشگاه گرديده است.

در حال حاضر از افتخاراتي كه اين معاونت در طول سال هاي مذكور با تلاش معاونين وکارکنان و کارشناسان زحمتكش اين حوزه كسب كرده است مي توان به موارد ذيل اشاره كرد:

الف ) در طول این سنوات ادامه تحصیل پرسنل این حوزه همواره مورد وثوق معاونین وقت بوده است تا جایی که افراد زیر که از پرسنل معاونت غذا و دارو موفق به طی کردن مقطع دکترا شده و تعدادی از آنها در حال حاضر عضو هیئت علمی دانشگاه ها می باشند:

          دكتر علي حشمتي رشته بهداشت مواد غذايي دانشگاه تهران

          دكتر ابوالفضل غفوري خسروشاهي- شيمي دارويي دانشگاه تهران

          دكتر رضا سلگي سم شناسي دانشگاه تهران

          دكتر الهام اركان- نانو تكنولوژي پزشكي- دانشگاه تهران

          دكتر محمدرضا مرادي- پزشكي مولكولي- دانشگاه علوم پزشكي همدان

          دكتر سيمين صالحي شيمي دارويي دانشگاه شيراز

در حال حاضر نيز 4 نفراز پرسنل این مجموعه دانشجو مقطع دكترا مي باشند

    رسالت    MISSION

حوزه معاونت غذا و داروي دانشگاه علوم پزشكي و خدمات بهداشتي درماني استان در راستـاي تامين و ارتقاء سلامت چرخه غذا و داروي عرضه شده به مردم بر آن است که بر اساس برنامه اي منسجم و علمي بر توليد و توزيع محصولات غذايي، آشاميـدني، آرايشي و بهداشتي و دارويي در سطح استــان نظارت نموده و با تحقق آن تعهدات خود را نسبت به ارائه غذا و داروي سالم به مردم عمل نمايد.

 اين معاونت همچنين متعهـــد است تا مطلوب ترين خدمات را به منظور ايجاد بستري مناسب براي توليد بهينه فرآورده هاي غذايي، بهداشتي و دارويي به مشتريــان مستقيم خود كه توليد كنندگان و عرضه كنندگان مواد غذايي، بهداشتي و داروئي هستند ارائه دهد. بر همين اساس اين معاونت با حمايت از سرمايه گذاري در راستاي رفع نيازهاي استاني، منطقه اي و کشوري آماده همکاري موثر با ديگر سازمانهاي دولتي و نيز بخش خصوصي مي باشد.

با توجه به اهميت غذا و تغذيه سالم در پيشگيري از بروز و يا گسترش بيماريهاي قلبي-عروقي، ديابت، سرطانها، چاقي و غيره نظارت بر تهيه و توزيع فراورده هاي غذايي بر اساس تئوريهاي علمي نوين طراحي و با اصلاح الگوهاي نادرست تغذيه اي بروز بيماريهای Food Borne Diseases را به حداقل مي رساند.

از آنجا كه مؤثرترين و كارآمدترين راهبرد تامين امنيت و سلامت غـــذا و دارو در جامعه وجود عنصرآگاهي در مردم است ارائه آموزش هاي لازم به مردم به منظور ارتقـــــاء دانش اجتماعي يكي از وظايف مهم اين معاونت محسوب مي گردد. 

  دورنما      VISION

معاونت غذا و دارو در صدد است تا در 4 سال آينده با مهيا كردن زمينه هاي ارتقاء رتبه مناسب را در ميان معاونتهاي غذا وداروي دانشگاههاي سراسر كشور به دست آورد. در اين راستا ما به اصل بهره گيري از نيروي انساني كارآمد و متخصص و نيز آموزش مداوم و موثر كاركنان به عنوان مهمترين ابزار توسعه معتقد بوده و اصل انكار ناپذير آموزش را جدي مي گيريم. به همين منظور آگاهي هاي لازم در زمينه تغذيه، مواد غذايي و دارو را به مردم انتقال داده و زمينه اصلاح فرهنگ نادرست مصرف غذا و دارو را مهيا خواهيم نمود.

ما برآنيم تا با استفاده از تكنولوژي پيشرفته آزمايشگاهي بر توليد مواد غذايي، آشاميدني،آرايشي و بهداشتي در استان نظارت نموده و ضمن ارائه خدمات تخصصي به متقاضيان و دانشگاه هاي استان هاي همجوار به عنوان دارنده آزمايشگاه رفرانس غرب كشور ايفاي نقش نماييم.

همچنين از آنجا که اجراي دقيق برنامه هاي نظارتي و طرحهاي مصوب بر اساس اصول بنيادين علمي تنها در سايه فعاليت پرسنلي توانمند ميسر است ما بر آن خواهيم بود که بستر مناسبي جهت ارتقاء سطح دانش کارکنان فراهم آوريم. علاوه بر اين ايجاد جايگاه شايسته و در خور جهت تمامي كاركنان حوزه را سر لوحه خود قرار خواهيم داد تا با تقويت فرهنگ احترام و ارزش متقابل، اصل تكريم ارباب رجوع را به طور كامل جامه عمل بپوشانيم.