قابل توجه فارغ التحصیلان رشته های صنایع غذایی گرایش کنترل کیفی و بهداشت به اطلاعیه مندرج در سایت جهت جذب نیرو توجه فرمایید.
شنبه ٢٤ مهر ١٤٠٠
راهنمای صفحه
صفحه اصلی > مديريت نظارت بر دارو  > كميته تجويز منطقي دارو > مركز اطلاع رساني دارو ها و سموم (DPIC) 
مركز اطلاع رساني دارو ها و سموم (DPIC)

مرکز اطلاع رسانی داروها و سموم

کمیته تجویز و مصرف منطقی دارو

 

مرکز اطلاع رسانی داروها و سموم در ساعات اداری با شماره تلفن ۰۹۶۴۶ به سوالات عموم مردم و همكاران گروه پزشكي اعم از متخصصین، داروسازان و پزشكان، در زمينه هاي مختلف اطلاعات دارویی و موارد مسمومیت پاسخ مي دهد. مركز اطلاع رسانی داروها و سموم با عنوان (Iran Drug and Poison Information Center) Iran DPIC در بهمن ۱۳۷۵، در معاونت غذا و داروی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشكي افتتاح و از آن پس در سال 1379 در معاونت غذا و داروی دانشگاه علوم پزشکی همدان راه اندازی شده است.

سوالاتی که از یک مرکز  DPIC می توان پرسید، عبارتند از: مقدار و نحوه مصرف دارو، عوارض ناخواسته ناشی از مصرف دارو، مصرف دارو در بارداری و شیردهی، نحوه اختلاط داروها و محلولهای تزریقی با هم و سازگاری آنها، نحوه نگهداری داروها، تداخلات داروها و مواد غذایی در مصرف همزمان آنها و همچنین ارائه اطلاعات لازم به همراهان فرد مسموم و یا گروه پزشکی در خصوص نحوه برخورد با یک بیمار مسموم و انجام اقدامات اولیه پیش از رسیدن به مراکز درمانی و معرفی پادزهر لازم به گروه درمانی در صورت لزوم.

 

لطفاً شماره تلفن هاي 1490 و 2531213-0811 را به خاطر داشته باشید و سوالات دارویی و موارد مسمومیت را با این مرکز در میان بگذارید.