صفحه اصلی > آرشیو اخبار معاونت غذا و دارو 

           چاپ        ارسال به دوست

رئیس دانشگاه علوم پزشکی ابن سینای همدان:

معاونت درمان علوم پزشکی تاکنون ۱۰ میلیارد تومان اقلام حفاظت فردی خریداری و در اختیار کارکنان قرار داده است و معاونت غذا و دارو، الکل و ژل ضد عفونی کننده مورد نیاز را تهیه کرده است.

 

به گزارش روابط عمومی معاونت غذا و داروی دانشگاه علوم پزشکی ابن سینای همدان رئیس دانشگاه علوم پزشکی دکتر رشید حیدری مقدم در جلسه هماهنگی پیشگیری، کنترل و مقابل با ویروس کرونا که در معاونت بهداشتی دانشگاه با حضور معاون آموزشی وزارت بهداشت برگزار شده بود اظهار داشت:دستگاه اکسیژن ساز یکی از نیازهای ضروری بیمارستان های استان است که به زودی سه بیمارستان با این دستگاه ها مجهز خواهند شد.

 

دکتر رشید حیدری مقدم تصریح کرد: یکی از دغدغه های ما در هنگام بروز کرونا، نبود دستگاههای اکسیژن ساز بود که در این راستا یک دستگاه اکسیژن ساز خریداری ودر بیمارستان سینا نصب شد و سه دستگاه جدید نیز به تازگی خریداری شده که در دو بیمارستان استان و یکی در بیمارستان امام حسین (ع)  واقع در شهرستان ملایر نصب می شود.

 

رییس دانشگاه علوم پزشکی ابن سینای همدان گفت: میزان رعایت پروتکل های بهداشتی در همدان به ۸۶ درصد رسیده بود اما با توجه به بازگشایی ها، افزایش گردش جمعیت، رشد مسافرت ها از خارج به داخل استان به ویژه از خوزستان به همدان این آمار روند کاهشی یافت و در حال حاضر به ۶۲ درصد رسیده است.

 

وی ادامه داد: با وجود اینکه کرونا عوارض زیانبار بیشماری داشت، اما یکی از مزیت های آن افزایش تجهیزات بهداشتی است به طوری که در ابتدا امکان تهیه ماسک وجود نداشت اما در حال حاضر ملزومات و تجهیزات بهداشت فردی مورد نیاز برای مقابله با کرونا فرآهم شده است.

 

دکتر حیدری مقدم تجهیزات و ملزومات حفاطت و بهداشت فردی را شامل محلول دست در سایز های مختلف محلول نیم و یک لیتری و...، عنوان کرد و به ماسک معمولی، ماسک پنج لایه ، ماسک ان ۹۵ و دستکش لاتکس اشاره کرد.

وی خاطر اذعان داشت: معاونت درمان علوم پزشکی ابن سینای همدان تاکنون ۱۰ میلیارد تومان اقلام حفاظت فردی خریداری و در اختیار کارکنان قرار داده است و معاونت غذا و دارو، الکل و ژل ضد عفونی کننده مورد نیاز را تهیه کرده است.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی این سینای همدان با بیان اینکه همکاران بهداشت و درمان در راستای درمان بیماران کرونایی با تمام توان خود تلاش کردند و خستگی را به جان خریدند گفت: یکی از مهمترین چالش های دانشگاه علوم پزشکی همدان قرنطینه 100دانشجوی خارجی در دوران کرونا ویروس بود که کشورشان از پذیرش آنها امتناء داشت.

 

وی خاطر نشان ساخت : یکی از اقدامات مهم دیگری که دانشگاه علوم پزشکی همدان انجام داده است بکار گیری توان علمی دانشجویان در راستای غربالگری مردم با استفاده از سامانه سیب بود که کمک شایانی به بیمارستان ها کرد و موجب شد ورودی بیمارستان ها کمی خلوت تر شود.

 

 

 

 


١٢:٣٤ - پنج شنبه ١٩ تير ١٣٩٩    /    شماره : ١٠٥٣٣٩    /    تعداد نمایش : ٣٢


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج