صفحه اصلی > آرشیو اخبار معاونت غذا و دارو 

           چاپ        ارسال به دوست

توزیع انسولین در همدان

مدیر نظارت بر دارو، فرآو‌رده‌های بیولوژیک و مواد مخدر دانشگاه علوم پزشکی ابن سینا از توزیع انسولین و حل مشکل بیماران دیابتی خبر داد.

 

به گزارش  روابط عمومی معاونت غذا و داروی دانشگاه علوم پزشکی همدان دکتر مرضیه مساعد از رفع مشکل کمبود انسولین در استان خبر داد و اظهار کرد: این مشکل کشوری است اما تاحدود زیادی حل شده است.

 

وی با اشاره با اینکه بعد از ظهر روز گذشته انسولین در داروخانه‌های منتخب استان توزیع شده است گفت: بعد از این توزیع انسولین‌هایی هم وارد استان می‌شود و به مرور در اختیار بیماران قرار خواهد گرفت.

 

مدیر نظارت بر دارو، فرآو‌رده‌های بیولوژیک و مواد مخدر دانشگاه علوم پزشکی ابن سینا با بیان اینکه روند مانند هفته گذشته نیست که نسبت به نبود یک یا دو نوع انسولین به مشکل جدی برخوردیم خاطرنشان کرد: خوشبختانه مشکل حل شده اما نمی‌توان گفت که به وفور داروی انسولین وجود دارد اما طوری است که مشکل بیماران حل شود.

 

وی تاکید کرد: بیماران می‌توانند انسولین خود را برای روزهای آتی تهیه کنند تا این وضعیت مناسب شود.

مساعد در پاسخ با سوالی مبنی بر اینکه آیا در حال حاضر همه نوع انسولین در استان وجود دارد؟خاطرنشان کرد: اکثر داروها فراهم شده و در حالی که مقداری هم کمبود وجود دارد اما طوری است که پزشک می‌تواند جایگزین نوع دیگری از انسولین قلمی کند و نسبت به هفته قبل وضعیت بهتری داریم.

 

دکتر مساعد با اشاره به اینکه کمبودها کاملا رفع نشده اما فعلا در این هفته در وضعیت مناسبی قرار داریم تا اینکه منتظر روند هفته‌های آتی باشیم گفت: بیمار داروی خود را می‌تواند از داروخانه‌ای که قبلا دارو دریافت می‌کرد تهیه کند یا با شماره ۱۴۹۰ تماس گیرند تا اطلاع دهند از کجا این دارو تهیه شود.

 

وی با بیان اینکه بیماران می‌توانند با شماره ۳۸۳۸۱۸۰۱ و داخلی ۱۵۳ هم تماس گیرند و داروی خود را با کسب اطلاعاتی تهیه کنند بیان کرد: در حال حاضر خوشبختانه دارو برای داروخانه‌هایی که از قبل انسولین توزیع می‌کردند تکرار شده و فعلا مشکلی وجود ندارد.

 


٠٩:٠٧ - دوشنبه ٢٣ تير ١٣٩٩    /    شماره : ١٠٥٤٠٨    /    تعداد نمایش : ٤٤


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج