صفحه اصلی > آرشیو اخبار معاونت غذا و دارو 

           چاپ        ارسال به دوست

در راستای اجرای مفاد بند و تبصره 17 قانون بودجه صورت پذیرفت:

جلسه ای تفکیک درآمدهای دارویی

به گزارش روابط عمومی معاونت غذا و دارو دانشگاه علوم پزشکی همدان ،معاون غذا و دارو دانشگاه درجلسه تفکیک درآمدهای دارویی که بر اساس دستورالعمل ابلاغی از سوی وزارت متبوع  و در راستای اجرای بند و تبصره 17 قانون بودجه در خصوص  تفکیک درآمدهای دارویی  برگزار شده بود گفت: پیشنهاد می شود سه معاونت از چمله معاونت محترم توسعه،درمان و غذا و دارو تیم مشترکی تشکیل داده و با کمک یکدیگر در راستای پیاده سازی و اجرای درست و اصولی این مهم گام برداریم.

 

دکتر ایرج خدادادی افزود تا زمانی که تیم مورد نظر تشکیل نگردد نمی توان به طور دقیق  برنامه منسجمی را بررسی واجرا نمود .

وی  در ادامه  و گفت: چنانچه انجام فعالیت ها با محوریت معاونت محترم توسعه باشد کارها سریع تر صورت می پذیرد و کارشناسان حوزه معاونت غذا و دارو و درمان نیز در کنار آنها به بررسی بپردازند و شایع ترین گلوبال ها را استخراج نمایند.

 

معاون غذا و دارو اظهار داشت:می توان از صد نوع پرونده گلوبال  پنج مورد را به طور رندم از اعمال جراحی شایع با هزینه بالا مورد بررسی قرار داد.

 

در ادامه این نشست دکتر غیاث ازحوزه  معاونت درمان دانشگاه  علوم پزشکی ابن سینای همدان گفت:نیاز است در بررسی موارد در راستای اجرای تفکیک درآمدهای دارویی بر اساس دستورالعمل ابلاغی از سوی وزارت متبوع و در همچنین اجرای بند و تبصره 17 قانون بودجه در خصوص  تفکیک درآمدهای دارویی سهم بیمه  ها در  بیمارستانها و همچنین رفع اشکالات  اجرایی و اسناد بالا دستی مورد بررسی قرار گیرد.

 

رئیس اداره تعرفه /بیمه گری و اقتصاد سلامت استان ادامه داد:کسورات اولیه و ثانویه ،گلوبال ها و عدم مشخص بودن آنها ،

بیمه های‌ روستایی ،k بیهوشی،سهم بیمار در جراحی های گلوبال و همچنین پرونده های تصادفی از موضوعاتی است که مراکز آموزشی درمانی با آن درگیرهستند .

 

گفتنی است این جلسه با حضورمعاون غذا و دارو،رئیس اداره تعرفه /بیمه گری و اقتصاد سلامت استان،مدیران نظارت بر دارو و تجهیزات و ملزومات پزشکی وهمچنین مدیران مالی حوزه های معاونت توسعه و معاونت غذا و دارو دارونشگاه ونماینده بیمارستان قلب و عروق فرشچیان در سالن جلسات معاونت غذا و دارو برگزار شد

 


٠٨:٢٨ - چهارشنبه ٢٥ تير ١٣٩٩    /    شماره : ١٠٥٤٦٨    /    تعداد نمایش : ٣٩


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج