چاپ        ارسال به دوست

در همایش تخصصی غذا که با حضور مسئولین فنی سراسر استان برگزار شد بررسی شد؛

مروری بر دستورالعمل ها، قوانین و مقررات

 

به گزارش روابط عمومی معاونت غذا و داروی دانشگاه علوم پزشکی ابن سینای همدان، دکتر محمد کاظم زاده مدیر نظارت بر غذا و محصولات آرایشی و بهداشتی دانشگاه در این همایش،ضمن بیان مقررات و دستورالعمل ها و مرور مقررات قانونی و شرح وظایف مسئولین فنی  به عنوان اهداف جلسه ، رعایت شرح وظایف، قانون ،مقررات ،روش و نحوه ی پیگیری فرایند شکایات وارده،چگونگی رسیدگی به شکایات وارده، پیگیری احکام ابلاغی شرح وظایف ستاد استان و شهرستانی مدیران غذایی با موضوعات مواد غذایی تراریخته مطالبی را ابیان کرد.

دکتر کاظم زاده گفت: شکل گیری انجمن صنفی مسئولین فنی میتواند در زمینه انسجام و برطرف نمودن پاره ای از مشکلات آنها  کمک کننده و حمایتی باشد.

وی ادامه داد:درهمین راستا  تشدید نظارت برکارخانجات تولید لبنیات و فراورده های گوشتی با شدت بیشتری ادامه دارد ودر خصوص اهمیت نمره PRPگفت PRP از اهمیت بالایی در ارزیابی عملکرد مسئولین فنی قرار دارد وچک لیست های PRP  وبه موقع انجام شدن آنها مورد تأکید قرار گرفت.

دکتر کاظم زاده ارتقای چک لیست PRP توسط مسئولین فنی را متذکر شد و اظهار داشت:عدم حضور مسئولین فنی به عنوان یک تخلف برای شرکت های تولید صنایع غذایی محسوب شده وجرم قضایی است.

مدیر نظارت بر غذای استان گفت: این همایش با هدف تکرار موضوع مقررات ،تشدید نظارت بر کارخانه های تولید لبنیات و فراورده های گوشتی ،اهمیت نمره یprp مسئولین فنی کارخانه ها وبه موقع انجام شدن آن و اینکه چنانچه مسئولین فنی نسبت به آن بی توجه باشند نخست اینکه از نمره ی ارزیابی مسئولین فنی کاسته خواهد شد و دوم اینکه شرکت و یا کارخانه تولید کننده مواد و صنایع غذایی زیر سوال می رود.

وی ادامه داد:عدم وجود پروانه های بهداشتی برای تولید کنندگان محصولات جرم تلقی شده و تولیدکنندگان محصولات غذایی و فراورده های گوشتی و لبنی تحت هیچ شرایطی مجاز به تولید محصول بدون پروانه ساخت و پروانه بهداشتی نخواهند بود و با تولید کنندگانی که تخطی نمایند به صورت قانونی برخورد خواهد شد.

دکتر کاظم زاده گفت:تمام مسئولین فنی موظف اند تا دو ماه قبل از انقضای تاریخ هرگونه پروانه های بهداشتی نسبت به تمدید آن اقدام نمایند.

مدیر نظارت بر غذای استان درخصوص آموزش ها و دوره های آموزشی و بازآموزی که مسئولین فنی باید گذرانده باشند توضیحاتی ارائه کرد و گفت: هرمسئول فنی باید 25 امتیاز بازآموزی در هر سال کسب نماید و در صورتی که مسئولین فنی نتوانند 25 امتیاز را در طی سال کسب نمایند پروانه مسئول فنی او تمدید نخواهد شد ومسئولیت آن بر عهده ی وی خواهد بود.

دکتر کاظم زاده  اضافه کرد:در آموزش بدو ورود مسئولین فنی که یکماهه مدیریت غذا برگزار می نماید 15روز مدیریت غذا برگزار می نماید و 15روز مدیریت آزمایشگاه برگزار می کند و در این دوره آموزشی یکماهه تمام قوانین و مقررات و موارد و مباحثی را که مسئولین فنی باید از آن آگاهی داشته باشند در این دوره ی آموزشی به اطلاع آنها رسانده می شود و دوره های جامع تر و کامل تر از سوی کارشناسان ستادی جهت مسئولین فنی برگزار می گردد.

وی ادامه داد: پس از گذراندن دوره های آموزشی بدو خدمت و تکمیل نهایی چک لیست از سوی  افراد متقاضی مسئول فنی شدن ،چک لیست ارزیابی،نمره دهی و تأئید نهایی می شود و تعیین صلاحیت این که فردی بتواند به عنوان یک مسئول فنی صلاحیت داشته باشد به عهده ی مدیریت غذا است.

 

زهرا لعلیان : خبرنگار معاونت غذا و داروی دانشگاه

 

 

 

 


١٠:٠٣ - دوشنبه ١٦ دی ١٣٩٨    /    شماره : ١٠٠٩٨٤    /    تعداد نمایش : ٢٧٧


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج