چاپ        ارسال به دوست

با نظر معاون وزیر و رئیس سازمان غذا و دارو برگزار شد؛

نخستین جلسه نشست هم‌اندیشی شورای مناطق دهگانه غذا و داروی کشوری

به گزار ش روابط عمومی معاونت غذا و داروی دانشگاه علوم پزشکی ابن سینا همدان نخستین جلسه نشست شورای مناطق دهگانه غذا و داروکشور با حضور رئیس محترم سازمان غذا و دارو دکتر محمدرضا شانه ساز در راستای ایجاد وحدت رویه در برنامه ریزی مناطق دهگانه معاونت های غذا و دارو برگزار شد و معاون غذا و دارودانشگاه علوم پزشکی همدان دکتر ایرج خدادادی در خصوص مشکلات سامانه ها، امکان تمدید صدور پروانه های بهداشتی ،بررسی نتایج در سامانه ها،نسخه پیچ الکترونیکی،دستورالعمل های عدم انطباق های محصولات آرایشی و بهداشتی و صنایع غذایی،پیگیری صدور مجوز تولید موقت الکل با توجه به سرمایه گذاری هایی که سرمایه گذاران در استان انجام داده اند وهمچنین مطرح کردن درخواست بسته بندی گیاهان دارویی با توجه به این که همدان به عنوان قطب سوم زیرساخت های لازم را در زمینه بسته بندی این محصولات دارد بحث و تبادل اطلاعات کرد.

معاون وزیر و رئیس سازمان غذا و داروی کشور دکتر محمدرضا شانه ساز در این نشست ضمن خیر مقدم به معاونین غذا وداروی استان ها خواستار نشست های مشترک بیشتری با مدیران دانشگاههای تیپ یک تا چهار شد وخواهان پیگیری درخصوص طرح و بررسی مسائل و موانع موجود و راهکارها لازم از سوی مدیران و معاونین غذا و دارو شد و اظهار داشت:معاونین غذا و داروی دانشگاهها و مدیران دارویی باید توجه داشته باشند که داروخانه هایی که موسسین آنها در کشور دیگری اقامت دارند ونمی توانند حضور داشته باشد مجوز تاسیس داروخانه های آنها ابطال خواهد شد.

 

دکتر شانه ساز همچنین در خصوص انتصاب مدیران گفت: لازم است دانشگاهها با سازمان غذا و دارو بیشتر هماهنگی داشته باشند و مدیرانی را در معاونت های غذا و دارو انتصاب نمایند که تجربه کاری مفید یا تحصیلات مرتبط با حوزه کاری خود داشته باشند.

 

وی در خصوص ماسک و ژل های ضد عفونی کننده گفت: در حال حاضر کمبودی در این زمینه وجود ندارد ولی لازم است بر اساس ضوابط و استاندارد های لازم تولیدات را در راستای ذخایر استراتژیک افزایش داده و همچنین در این حوزه با دقت نظری بیشتری نظارت ها صورت پذیرد .

 

ایشان افزود:در راستای کیفیت بهتر، تولید کنندگانی که استانداردهای لازم را رعایت میکنند تشویق شوند و چنانچه تولیدکننده ای خارج از استانداردها و مقررات اقدام به تولید محصولات بهداشتی و ضدعفونی می نماید با آن برخورد قانونی شود.

وی ادامه داد:معاونین غذا و دارو در واقع مدیران،دارویی،غذایی،آرایشی و بهداشتی،فراورده های طبیعی، سنتی ومکمل ها،مدیران پایش و همچنین مدیران تجهیزات پزشکی هستند؛ معاون غذا و دارو معاونت همه چیز است.

 

معاون غذا و داروی دانشگاه علوم پزشکی همدان ،در جلسه هم اندیشی شورای مناطق دهگانه غذا و دارودانشگاههای علوم پزشکی ضمن ارائه راهکارها ونکات استراتژیک در راستای ایجاد وحدت رویه بهتر، برنامه ریزی های دقیق تر،در مناطق دهگانه معاونت های غذا و داروی کشور با معاونت های دیگر استان به بحث و تبادل اطاعات پرداخت و همچنین پیگیر موارد مطرح شده در خصوص مسائل مجوز تولید الکل برای سرمایه گذارانی که در دوره کرونا سرمایه گذاری کرده اند،مسائل دارویی استان،موارد سامانه های بهداشتی و صدور پروانه ها به بحث و تبادل نظر پرداخت و خواهان ارائه راهکار در این زمینه شد.

 

 

در ادامه دکتر مهرعلیان مدیرکل دارویی سازمان غذا و داروی کشور گفت: در خصوص بسته بندی الکل در ستاد لوجستیک کرونا بحث و تبادل نظر شد و مقرر شده است تنها شرکت هایی که از قبل تولید الکل 70 درصد را داشته اند مجوز بسته بندی دریافت نمایند.

 

وی همچنین در باره آمپول ویتامین kعضلانی و غیر عضلانی مطالبی را ارائه کرد و به سامانه های تی تک ،لیمزو همچنین اچ آی ایکس مطالبی را مد نظر قرار داد.

 

دکتر مهر علیان حوادث غیر مترقبه و روزانه را مد نظر قرار داد و گفت:در حال حاضر کمبود دارویی وجود ندارد و مشکلات مقطعی است و جای نگرانی نیست.

 

مدیر کل دارویی سازمان غذا و دارو گفت: از نظر ماسک،دستکش نیز کمبودی نداریم و افزایش قیمت دستکش جهانی است.

در ادامه این نشست که از طریق وب ویدئو کنفرانس برگزار شد دکتر بهفرمدیرکل آرایشی و بهداشتی سازمان غذا و دارو نیز در خصوص وجود مستندات مسئولین فنی شرکت های تولید محصولات آرایشی و بهداشتی گفت:لازم است مسئولین فنی پرونده شناسایی در دانشگاهها داشته باشند تا اطلاعات هویتی آنها مشخص باشد

 

وی در ادامه درخصوص مواد اولیه محلول های بهداشتی نکاتی را ارائه کرد وبه قوانین و ضوابط تولید محصولات آرایشی و بهداشتی پرداخت.

گفتنی است این نشست از طریق وب کنفرانس در 4تیرماه سالجاری برگزار شد و طبق خواست معاون محترم وزیر و رئیس سازمان غذا و داروی کشور دکتر محمدرضا شانه ساز، معاونین هر استان پیشنهادات و مصوبات قابل ارائه در منطقه خود را به دفتر راهبردی پایش و امور استان‌ها ارسال نموده اند.

 

 

 


 


١٣:٥٥ - چهارشنبه ٤ تير ١٣٩٩    /    شماره : ١٠٤٩٣٩    /    تعداد نمایش : ٣٧


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج