چاپ        ارسال به دوست

کارشناس ارشد تغذیه معاونت غذا و دارو دانشگاه:

میوه،سبزی و مواد غذایی تازه کلید جوانی است.

 

به گزارش روابط عمومی معاونت غذا و داروی دانشگاه علوم پزشکی همدان مدیر نظارت بر غذا و محصولات آرایشی و بهداشتی دانشگاه دکتر محمد کاظم زاده ازآزاده آذرپیرا کارشناس ارشد تغذیه معاونت غذا و داروی دانشگاه  خواست در خصوص مراقبت از پوست با تغذیه مناسب برای هموطنان نکات مهمی را یادآوری نمایند وی افزود:باید توجه داشت که رعایت نکات تغذیه ای یکی از اصول اساسی در حفظ و طراوت پوست است که علاوه بر زیبایی بخشیدن به پوست موجب سلامتی وشادابی پوست می شود.


کارشناس ارشد تغذیه معاونت غذا و داروی دانشگاه آزاده آذر پیرادرخصوص میوه و سبزی ها اظهار داشت:میوه، سبزی و مواد غذایی تازه کلید جوانی است .

 

وی در زمینه مراقبت از پوست با تغذیه مناسب گفت:رعایت نکات تغذیه ای یکی از اصول اساسی در حفظ و طراوت پوست است که علاوه بر زیبایی بخشیدن به پوست موجب سلامتی وشادابی پوست شما می شود.

 

آذر پیرا افزود: سبزی ها و میوه ها وهمچنین مواد غذایی تازه از پیدایش پیری زود رس پوست جلوگیری می‌کنند زیرا حاوی مقدار بالایی آنتی‌اکسیدان هستند.

 

کارشناس ارشدتغذیه با اشاره به این نکته که بسیاری از رنگدانه‌های شیمیایی که در میوه‌ها و سبزی‌ها موجودند، خاصیت آنتی‌اکسیدانی بسیار زیادی دارند گفت: آنتی‌اکسیدان‌ها از تخریب سلولی جلوگیری می‌کنند؛ بدین صورت که رادیکال‌های آزاد ایجاد شده بر اثر فعل و انفعالات شیمیایی در بدن، خصوصاً در پوست را که در تماس با محیط اطراف است،فلج نموده و مانع تخریب سلولی توسط آن ها می‌شوند.


وی خاطرنشان کرد : برای اطمینان از وجود آنتی‌اکسیدان‌ کافی در میوه و سبزی آن ها را باید به صورت خام و تازه مصرف نمود، چون حرارت و نگهداری در یخچال و فریزر میزان این آنتی‌اکسیدان را کاهش می‌دهد؛ البته گوجه فرنگی، ذرت و هویج در این مورد استثنا هستند.

زهرا لعلیان: خبرنگار معاونت غذا و داروی دانشگاه

 


١٠:٣٥ - پنج شنبه ٥ تير ١٣٩٩    /    شماره : ١٠٤٩٤٩    /    تعداد نمایش : ٣١


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج