چاپ        ارسال به دوست

ریاست دانشگاه علوم پزشکی همدان:

ماهیت کار در دانشگاه علوم پزشکی جهادگرانه است

به گزارش روابط عمومی معاونت غذا و داروی دانشگاه علوم پزشکی ابن سینای همدان ریاست دانشگاه علوم پزشکی ابن سینای همدان دکتر رشید حیدری مقدم  گفت:سلامت مردم از درجه اهمیت بسزایی برخوردار است و لازم است ماهیت کاردر دانشگاه علوم پزشکی همدان و مجموعه های آن جهادگرانه باشد.

دکتر حیدری مقدم  با بیان اینکه کرونا را هیچکس پیش بینی نکرده و نمیکند و نخواهد کرد اظهار داشت:شرایط دنیا در مواجهه با کرونا با شرایط ابتدایی به طور کامل متفاوت است و احتمال شعله‌ور شدن آتش اپیدمی در استان وجود دارد.

وی در کارگروه سلامت پدافند غیرعامل استان با بیان اینکه تهدیدات در حوزه پدافند غیرعامل هر لحظه تغییر ماهیت می‌دهند اظهار داشت: شاید برای هیچ‌یک از ما بحران کرونا قابل پیش‌بینی نبود اما حالا دچار وضعیتی مبهم در رویکرد این ویروس هستیم بنابراین باید در حوزه پدافند غیرعامل، به نحوی آمادگی ایجاد کنیم که در بحران‌ها کمتر دچار غافلگیری و آسیب‌های آن شویم.


رئیس دانشگاه علوم پزشکی ابن سینای همدان در این جلسه  که با حضور اعضای آن برگزار شده بود بیان کرد:در هر کاری لازم است ابتدا زیر ساخت های مورد نیاز آن  به دقت بررسی  گردد. به طور مثال :دستگاه اکسیژن ساز، تجهیزات و ملزومات و همچنین داروهایی که از سوی معاونت غذا و دارو دانشگاه جهت استان تأمین می شود ، آزمایشگاه ها و اچ آی اس از زیرساخت های مهم در مراکز درمانی است.

 

دکتر رشید حیدری مقدم ،خریداری دستگاه اکسیژن‌ساز برای بیمارستان شهید بهشتی عنوان کرد و گفت: امروز ما در جنگی بیولوژیکی قرار گرفته‌ایم که هیچ پیش‌بینی قبلی نسبت به شرایط آن حتی در نحوه اطلاع‌رسانی نشده بود و این گواه آن است که ماهیت جنگ‌ها کاملا تغییر کرده است.

ریاست دانشگاه علوم پزکی همدان ،اطلاع رسانی همگانی در راستای کروناویروس را از سوی روابط عمومی ها و رسانه ها رامهم برشمرد و اظهار داشت:لازم است در پیشبرد اهداف در راستای اهداف پدافند غیر عامل و شکست کرونا  از نخبگان دانشگاه نیز استفاده کرد.

وی به جهاد همکاران بیمارستان شهید  بهشتی اشاره کرد و گفت :لازم است در پندافند عامل از هر دستگاهی یک نفر به عنوان نماینده ناظروجود داشته باشد.

 

 


 

 

 


١٢:٢٥ - سه شنبه ١٧ تير ١٣٩٩    /    شماره : ١٠٥٢٥٧    /    تعداد نمایش : ٣٢


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج