چاپ        ارسال به دوست

در جلسه کمیته هماهنگی،پبشگیری،کنترل و مقابله با کرونا:

بی توجهی به مراقبت کودکان /اصلی ترین عامل ابتلاء به کرونا

به گزارش روابط عمومی معاونت غذا و داروی دانشگاه علوم پزشکی ابن سینای همدان، در جلسه کمیته پیشگیری،کنترل و مقابله باکرونا که با حضور اعضای هیئت علمی گروه عفونی، معاونین درمان،غذا و دارو و بهداشتی دانشگاه،مدیر آزمایشگاه ویروس شناسی، مدیر دفتر پرستاری دانشگاه و... برگزار شد .

 

در این جلسه در خصوص ریسک پذیری بیمارانی که  پیوند عضو شده اند، کودکان و همچنین افراد مسن درمواجهه با سایر افراد در ابتلاء و انتقال ویروس کرونا بحث و گفتگو شد.

 

همچنین تاکید  شد خانواده ها بیشتراز کودکان و خردسالان خود در هنگام مواجهه با افرادی که می‌توانند انتقال دهنده ویروس کرونا باشند مراقبت نمایند، زیرا کودکان به عنوان یکی از اصلی ترین فاکتور های ابتلاء و انتقال ویروس کرونا باشند.

 

در این کمیته در خصوص نحوه ی ارتباط مادر بزرگ ها و پدربزرگ ها با نوه های خود در ایام کرونا  نیزبحث و تبادل اطلاعات شد و نیز گفته شد که  بهتر است آنها در رعایت نکاتی از قبیل رعایت فاصله اجتماعی، عدم بوسیدن فرزندان و نوه های خود، استفاده از ماسک و دستکش ،همچنین رعایت بیشتر موارد بهداشتی دقت نمایند.

 

همچنین گفته شد که در پیشگیری از ویروس کرونا،لازم است همه افراد مراقب سلامتی خود باشند و در این راستا سلامت کودکان را بیشتر مد نظر قرار دهند/کودکان هم به اندازه بزرگسان به کرونا مبتلا میشوند و می‌توانند زنجیره انتقال ویروس کرونا باشند.

 

براطلاع رسانی دقیق و وسیع در خصوص پیشگیری از ابتلای کودکان و همچنین افرادی که پیوند اعضاء مانند کبد و کلیه کرده اند باشند

 

‌گفته شد که افراد پیوند اعضا نباید تحت هیچ شرایطی در مکان های شلوغ و پر ازدحام مانند عروسی ها که به کلی برای همه افراد ممنوع شده است و سایر مکانهای شلوغ تردد نمایند.

 

در ادامه برنامه معاون آموزشی بعثت همدان گفت: در اجرای دستورالعمل های کشوری در راستای استراحت های پزشکی و انجام آزمایش های بالینی لازم است دقت نظر بیشتری صورت پذیرد / کادر درمان واقعا خسته اند.

 

وی در بخش دیگری از سخنان خود گفت: به نظر می‌رسد در جلساتی که با ریاست محترم دانشگاه برگزار می‌شود موضوع ایجاد انگیزه در بین رزیدنت ها و سایر کادر درمان بعنوان  یک عامل پاداش در راستای ارائه خدمات در زمان مقابله با کرونا  مطرح شود و میزان پرداختی ها چنانچه مقدور باشد با خدمات ارائه شده همخوانی داشته باشد.

 

دکتر صدیقی تصریح کرد:  یکی از علل خستگی کادر درمان و رزیدنت ها علاوه بر تعداد روزافزون بیماران کرونایی عدم دریافت پاداش مناسب است.

 

وی به پرداخت پاداشها در مرحله قبل اشاره کرد و گفت: پاداش ها به قدری کم بود که بیشتر موجب دلخوری شد تا ایجاد انگیزه بیشتر در کادر درمان.

 

در ادامه این نشست در خصوص چگونگی اجرای راهکارهای پیشگیری از ابتلاء به کرونا،تهیه و اجرای برنامه های آموزشی برای گروه های هدف،نیازهای دارویی،پروتکل های دارویی مورد نیاز بیماران ، امتحانات جامع پزشکی بحث شد و مسائل ایمنی و پیشگیری از کرونا به عنوان اولویت کاری در برگزاری امتحانات مطرح شد.

 

این جلسه روز یکشنبه ساعت ۱۲:۳۰ دقیقه در سالن اجتماعات معاونت بهداشتی دانشگاه با حضور معاونین محترم دانشگاه آقایان: دکتر ایرج خدادادی،دکتر ابراهیم جلیلی، دکتر منوچهر کرمی ، معاون آموزشی بیمارستان بعثت دکتر صدیقی،مدیرگروه عفونی بیمارستان سینا آقای دکتر حمید هاشمی، سرکار خانم دکتر فریبا کرامت، ،سرکارخانم شعبانی مدیر  دفتر  پرستاری دانشگاه و سایر اعضا برگزار شد و هر یک در خصوص مسائل دارویی مورد نیاز بیماران،ایجاد انگیزش بیشتر در کادر درمان،برگزاری آزمون تخصصی دانشجویان،چگونگی کنترل و ریشه کنی کرونا ویروس به بیان مطالب ارزنده ای پرداختند.

 

زهرا لعلیان: خبرنگار معاونت غذا و داروی دانشگاه علوم پزشکی ابن سینای همدان

 

 

 


٠٧:٤٠ - دوشنبه ٣٠ تير ١٣٩٩    /    شماره : ١٠٥٥٧٩    /    تعداد نمایش : ٣٢


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج