چاپ        ارسال به دوست

در نشست هم اندیشی مبارزه با قاچاق کالاهای سلامت محور در فضای مجازی:

تولید کنندگان کالا ها و محصولات سلامت محور چنانچه با سرعت بالاتر،دقت بیشترو با قیمت مناسب تری محصولات خود را به هموطنان عرضه نمایند مسلما" مردم به سمت کالاهای بی کیفیت،تقلبی و ارزان سوق داده نخواهند شد.

به گزارش روابط عمومی معاونت غذا و داروی دانشگاه علوم پزشکی همدان،دکتر ایرج خدادادی معاون غذا و داروی دانشگاه در نشست هم اندیشی مبارزه با قاچاق کالاهای سلامت محور در فضای مجازی که با حضور نماینده گانی از پلیس فتا،استانداری،اتحادیه اصناف،معاونت اتحادیه بهداشتی،دکتر محمد کاظم زاده مدیر غذای دانشگاه و... برگزار شده بود اظهار داشت: نظر به  اینکه گستره توزیع و عرضه کالاهای سلامت محور در فضای مجازی شامل تلگرام،اینستاگرام،واتساپ،سایت های اینترنتی و... به طور روز افزون در حال افزایش است و از سوی دیگر با توجه به شکایات متعدد در خصوص عرضه اینگونه کالاها، بهداشت و سلامت جامعه مورد تهدید جدی قرار می گیرد.

 

معاون غذا و داروی دانشگاه با بیان این که وزارت بهداشت به عنوان متولی سلامت مردم ملزم به جلوگیری و اقدام قانونی با این موضوع است  بنا بر این خواستار همکاری همه جانبه ارگان ها و سازمان های ذیربط به طور جدی با قاچاق کالا های سلامت محور در فضای مجازی  شد و گفت: نیاز است راهکاری مناسب در خصوص جلوگیری از گسترش اینگونه فعالیت ها ارائه گردد.

 

در این جلسه در خصوص بررسی راهکارهای مناسب و تعامل لازم در خصوص جلوگیری از عرضه کالاهای قاچاق سلامت محور در فضای مجازی و همچنین نحوه ی رسیدگی به شکایات مردمی از سایت ها و کانال های غیر مجاز عرضه کالاهای سلامت محور و برخورد با متخلفین مورد بحث و تبادل نظر واقع شد.
 

دکتر خدادادی تصریح کرد: از ابتدای اسفند با شروع کرونا محدودیت های اجتماعی آغاز شد ومقرر شد مردم تردد کمتری داشته باشند و در این راستا لازم بود که نیازهای اولیه آنها تأمین گردد.

 

وی ادامه داد: بنا براین در نخستین جلسه ستاد کمیته بهسازی کمیته کرونای استان در محضر مهندس پور مجاهد این بحث مطرح و مقرر شد سازمان صنعت معدن و تجارت وهمچنین همکاران بزرگواردیگر بستر لازم را متناسب با شرایط استان که زیرساخت آن هم وجود داشت گسترش دهند تا مردم راحت تر بتوانند خریدهای خود را انجام دهند.

معاون غذا و داروی دانشگاه علوم پزشکی ابن سینای همدان اذعان داشت: مجموعه استان همدان  تلاش در راستای فراهم آوری امکانات لازم و بستر سازی متناسب جهت دسترسی به شرایط و امکانات عموم مردم را با دقت نظر و سرعت عمل بالاتری انجام دهند تا پای سودجویان و عرضه کنندگان محصولات تقلبی و قاچاق که به سلامت مردم ضرر می رساند کوتاه نمایند.

وی گفت: در ایام آغازین کرونا ویروس سودجویان با افزایش قیمت ها و با احتکاراجناس به تحکیم جایگاه خود پرداختند و به نحوه ی به  ارائه خدمت رسانی در دستگاههای دولتی آسیب وارد کردند.

 

دکتر خدادادی اضافه کرد: چنانچه تولیدکنندگان تجهیزات پزشکی و کالا ها و محصولات سلامت محور در استان همدان  با سرعت بالاتر،دقت  بیشترو با قیمت مناسب تری محصولات خود را  به هموطنان عرضه نمایند مسلما" مردم به سمت کالاهای بی کیفیت،تقلبی و ارزان سوق داده نخواهند شد.

 

وی از متولیان کسب و کارهای مجازی در استان خواست با دقت بیشتری پیگیر موارد مطرح شده باشند و در این زمینه ضرورت دارد متولیان امر مشخص و برای سایر سازمان ها وارگان های دیگر شناخته شوند تا دیگران نیز بتوانند موارد بیشتری را با متولیان کسب و کارهای مجازی در میان بگذارند.

دکتر خدادادی افزود : تعداد بیشماری از افراد ازسامانه های کسب کار مجازی نان حلال بر سفره خانواده های  خود می گذارند و نباید همه را با یک دید نگریست و موضوع اصلی در این میان افراد سوجویی هستند که با هدف قرار دادن سلامت مردم در پی سودجویی های خود هستند.

 

معاون غذا و داروی دانشگاه علوم پزشکی ابن سینای همدان  ادامه داد: نیاز است  ضمن توسعه کسب و کار مجازی در راستای ارائه خدمات مطلوب به هموطنان در استان همدان، قوانین سختگیرانه ای یا محدودیت هایی را اعمال کرد  تا قاچاق صورت نگیرد.

 

وی با بیان اینکه مبارزه با قاچاق کالا در فضای مجازی یک امر مهم و ضروری است و از نمونه های مهم آن می توان به قاچاق ،توزیع و فروش داروهای تقلبی و غیر مجاز و با قیمت های گزاف از 20میلیون تا 100میلیون تومان به نام آمپول هایی برای درمان کرونا اشاره کرد که بسیاری از هموطنان علاوه بر از دست دادن عزیزان خود پول های گزافی را نیز صرفا" در از دست داده اند.

تدوین بسته های فرهنگی در ادارات:

دکتر خدادادی  در پایان سخنان خود گفت: بر اساس دستورالعمل اجرایی و ابلاغی به همه سازمان ها،کارهای فرهنگی در همه سازمانها باید انجام شود/ شهرداری /استانداری/سازمانهای صنعت معدن تجارت/ اتوبوسرانی و... به طور مثال شرکت اتوبوسرانی با در اختیار قرار دادن اتوبوس های خود جهت تبلیغات در سطح شهر وهمچنین همه ارگان ها لازم است در مبارزه با قاچاق کالاهای سلامت محور فعالانه اقدامات فرهنگی را انجام دهند و لازم است کارها و فعالیت هایی که انجام میشود مشخص شود متولی آن کیست،اهدافش چیست و هدف نهایی آن چه نتیجه ای را در بر دارد.

زهرا لعلیان:خبرنگارمعاونت غذا و داروی دانشگاه

 

 


١٣:٥٠ - دوشنبه ٣٠ تير ١٣٩٩    /    شماره : ١٠٥٥٩٥    /    تعداد نمایش : ٣٨


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج