چاپ        ارسال به دوست

درفصل تابستان چگونه ازپوست خود مراقبت می کنید:

نکات کلیدی در خصوص مراقبت از پوست را بیشتر بدانید.

به گزارش روابط عمومی معاونت غذا و داروی دانشگاه علوم پزشکی ابن سینای همدان،کارشناس ارشد تغذیه دانشگاه با بیان اینکه مهمترین مسئله در مراقبت از پوست محافظت آن در برابر اشعه‌های زیان‌آور نور خورشید است گفت: اشعه‌های فرابنفش نورخورشید می‌توانند موجب به وجود آمدن لکه‌های کک و مک، خال‌های خوش‌خیم و در بعضی موارد سرطان‌های بدخیم پوست شوند.

 

وی ادامه داد: در واقع می‌توان گفت: که قسمت اصلی آسیب به پوست و پیر شدن آن ناشی از اشعه‌ نور خورشید است که برای جلوگیری از این اتفاق لازم است به نکات زیر توجه نمائید:

 

 

ü  در ساعاتی که نور خورشید شدید است، حدود ۱۰ صبح تا ۴ بعد از ظهر در محیط آزاد و در برابر نور خورشید قرار نگرفته و کارهای برنامه ریزی شده به ساعات دیگری در روز موکول شوند.

 

 

üلباس مناسب به تن گردد و سعی شود از پوست بدن به وسیله پوشیدن لباس‌های مناسب (مانند پیراهن‌های آستین بلند و کلاه‌های لبه‌دار بزرگ) در برابر نور خورشید محافظت شود.

 

 

ü پارچه‌هایی که بافت فشرده‌تری دارند مانند کتان در برابر پارچه‌هایی با بافت‌های شل و نفوذپذیر دارند، محافظت بیشتری از پوست بدن می نمایند. بنابراین لباس های کتانی در این خصوص مناسب تر هستند.

 

ü کرم ضدآفتاب استفاده شود و روی قسمت‌هایی از پوست بدن که در معرض نور آفتاب است همیشه کرم ضد آفتاب با  SPF  مناسب مالیده شود. کرم ضد آفتاب باید ۲۰ دقیقه پیش از رفتن به زیر نور خورشید استفاده شود و هر دو ساعت یا پس از تعریق شدید آن را تجدید کرد.


١٢:٠٣ - پنج شنبه ٢ مرداد ١٣٩٩    /    شماره : ١٠٥٦٩٣    /    تعداد نمایش : ٣٣


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج