چاپ        ارسال به دوست

تحویل انسلین در داروخانه ها بعد از تأئید سازمان های بیمه گر و یا دانشگاه علوم پزشکی

کارشناس امور دارویی معاونت غذا و دارو دانشگاه علوم‌پزشکی همدان گفت: توزیع انسلین با تائید سازمانهای بیمه گر

به گزارش روابط عمومی معاونت غذا و داروی دانشگاه، دکتر سیما بیات اظهار داشت: با توجه به کمبود انسولین در کشور، توزیع این دارو را به شکل سهمیه‌ای در اختیار بیماران قرار می‌دهیم.

وی با بیان اینکه بر اساس بررسی‌های به عمل آمده بیش از 80 درصد از بیماران دیابتی ماهیانه حداکثر به پنج عدد انسولین نیاز دارند، تصریح کرد: بنابراین داروخانه‌ها ماهیانه پنج عدد انسولین را برای هر بیمار تخصیص می‌دهند و مابقی بیماران که نیازشان بیش از این تعداد است باید پس از اتمام سهمیه پنج عددی خود با تایید و نسخه پزشک معالج دوباره برای دریافت دارو مراجعه کنند.

کارشناس امور دارویی معاونت غذا و دارو دانشگاه علوم پزشکی همدان با تاکید بر اینکه انسولین جزء داروهای زیر پوشش بیمه است، ابراز کرد: تحویل نسخ در داروخانه ها پس از تایید سازمانهای بیمه گر یا دانشگاه علوم پزشکی امکان پذیر است.

بیات با بیان اینکه سهمیه بندی انسولین برای مدیریت بهتر توزیع و جلوگیری از کمبود این دارو انجام شده است، اظهار داشت: در ماه قبل، چند روزی با کمبود انسولین مواجه بودیم که البته تنها مربوط به استان ما نبود.

وی با تاکید بر اینکه مشاهد هرگونه فروش آزاد انسولین  علیرغم ارائه نسخه بیمه ای در داروخانه ها را به معاونت غذا و دارو گزارش دهید، تصریح کرد: برای اطلاع از داروخانه‌های توزیع کننده انسولین با شماره 1490 تماس بگیرید.


٠٨:٥٩ - سه شنبه ٧ مرداد ١٣٩٩    /    شماره : ١٠٥٧٨٠    /    تعداد نمایش : ٢١


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج