چاپ        ارسال به دوست

معاون غذا و داروی دانشگاه علوم پزشکی همدان:

لزوم رعایت فاصله‌گذاری اجتماعی در داروخانه‌ها و مراکز عرضه محصولات

 

به گزارش روابط عمومی معاونت غذا و داروی دانشگاه علوم پزشکی همدان، دکتر ایرج خدادادی بیان کرد: کادر درمانی در بیمارستان ها اعم از پزشکان و پرستاران و سایر عزیرانی که در حال خدمت رسانی به بیماران هستند و همچنین داروسازان که در سنگر خدمت به بیماران کرونایی قرار دارند  از مردم عزیز یک خواهش دارند و آن هم رعایت فاصله گذاری ایمن و استفاده از ماسک و دستکش جهت پیشگیری از ویروس کرونا هستندو لازم است برای قدردانی از زحمات و کاش بار کاری آنها همه پای کار بیایند تا با خودمراقبتی و حفظ سلامت فردی زنجیره کرونا را قطع کنیم.

دکترخدادادی با اشاره به تجمع مردم در برخی از مطب‌های پزشکان و همچنین در داروخانه‌ها، تصریح کرد: در داروخانه ها برخی موارد شاهد رعایت نشدن  فاصله‌گذاری های اجتماعی هستیم که این موضوع نگران کننده است.

 

وی افزود: تا ریشه کنی کامل ویروس کرونا، لازم است فاصله گذاری اجتماعی  یک متر تا دو متری را  در مطب پزشکان و داروخانه‌ها رعایت کرد.

 

وی گفت:با الزام رعایت فاصله گذاری اجتماعی امکان ابتلا به بیماری کرونا کمتر خواهد شد.

عضو هیات علمی دانشگاه ادامه داد: گاهی افرادی هستند که بدون علامت ممکن است ناقل بیماری کرونا باشند بنا بر این  ضرورت دارد با رعایت فاصله‌گذاری اجتماعی از انتقال این  بیماری پیشگیری شود.

 

معاون غذا و دارو ی دانشگاه علوم پزشکی ابن سینای همدان اضافه کرد: لازم است با علامت گذاری و نصب برچسب، فاصله گذاری اجتماعی در محیط داروخانه ها بیشتر رعایت گردد تا پیشگیری بیشتر شود.

 

وی خاطر نشان کرد : مراجعه‌کنندگان به داروخانه‌ها و شاغلین این مراکز ضمن رعایت فاصله ایمن با افراد دیگر، از دستکش و ماسک در طول حضور در داروخانه استفاده  کنند.

زهرا لعلیان: خبرنگار معاونت غذا و داروی دانشگاه علوم پزشکی همدان

 


٠٨:٣٤ - چهارشنبه ٨ مرداد ١٣٩٩    /    شماره : ١٠٥٨١٥    /    تعداد نمایش : ١٦


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج