چاپ        ارسال به دوست

با نوشیدن چای سبز از پوست خود حفاظت كنید

ترکیبات، پلی فنول های موجود در چای سبز، نابود كننده رادیكال های آزاد در سلول هستند

 

به گزارش روابط عمومی معاونت غذا و داروی دانشگاه علوم پزشکی ابن سینای همدان آزاده آذر پیرا کارشناس ارشد تغذیه معاونت غذا و داروی دانشگاه گفت: با نوشیدن چای سبز از پوست خود حفاظت كنید.

 

 

وی ادامه داد:ترکیبات، پلی فنول ها،نابود كننده رادیكال های آزاد در سلول هستند و از این طریق به حفظ سلامت بدن و پوست کمک می کنند.

 

 

آذرپیرا افزود: رادیكال های آزاد، مولكول هایی هستند كه از طریق تغییر DNA در داخل سلول موجب بروز سرطان می شوند  وپلی فنول ها علاوه بر نابود كردن رادیكال های آزاد با تسریع مرگ سلول های سرطانی از سلول های سالم نیز حفاظت می كنند.

 

 

کارشناس ارشد تغذیه معاونت دانشگاه تصریح کرد: یكی از فراوان ترین پلی فنول ها در چای سبز موسوم بهEGCG  (Epigallocatechin gallate) می باشد كه این ماده، سلول های غیر فعال پوست را مجبور به فعالیت می كند.

 

 

وی خاطر نشان کرد: سلول های پوست كه به سطح می رسند، به طور معمول فقط به مدت 28 روز زنده می مانند ودر روز بیستم این سلول ها عملا فعالیتی ندارند و در بخش سطحی پوست در انتظار مرگ می نشینند؛ اما EGCG بر این سلول های تقریبا نیمه مرده تاثیر مثبت داشته و آنها را دوباره فعال می كند.

 

 

 

 


١٣:٢١ - چهارشنبه ٨ مرداد ١٣٩٩    /    شماره : ١٠٥٨٣١    /    تعداد نمایش : ٣٠


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج