چاپ        ارسال به دوست

دکتر ایرج خدادادی در کمیته صدور پروانه های بهداشتی گفت :

غیبت غیر موجه مسئولین فنی درکارخانه های تولید محصولات خوراکی / تعلیق پروانه مسئول فنی خاطی به مدت سه ماه را به دنبال دارد.

به گزارش روابط عمومی معاونت غذا و داروی دانشگاه علوم پزشکی ابن سینا، کمیته صدور پروانه ها با حضور دکتر ایرج خدادادی معاونت غذا و دارو، دکتر محمد کاظم زاده مدیر نظارت بر محصولات خوراکی،آشامیدنی،آرایشی و بهداشتی، مهندس قادری فرح کارشناس ارشد صدور پروانه ها، کارشناسان حوزه مدیریت غذا ، اعضای هیأت علمی دانشگاه بوعلی سینای همدان و اعضای انجمن مسئولین فنی و همچنین سایر اعضای این کمیته در محل سالن جلسات معاونت غذا و دارو برگزار شد.

دکتر ایرج خدادادی در این جلسه با بیان اینکه کمیته بررسی،تایید و صدور پروانه ها به صورت روتین در هر جلسه با دستور کار معینی شروع می شود اظهار داشت: در این کمیته که با حضور اعضای محترم هیأت علمی دانشگاه بوعلی سینای همدان و اعضای انجمن مسئولین فنی و مدیران و کارشناسان حوزه غذا برگزار شده است، پرونده های شرکت ها و کارگاه های تولید کننده  محصولات خوراکی،آشامیدنی،آرایشی و بهداشتی مورد بررسی و در نتیجه  نظرات جمع بندی و اعلام  نظرمی گردد.

وی در ادامه این جلسه به بیان فعال و غیر فعال بودن کارخانه های تولید محصولات غذایی پرداخت و گفت: فعال بودن کارگاه یا کارخانه تولید محصول غذایی و خوراکی به منزله این است که کارگاه یا کارخانه تولید محصول می نماید که در این صورت مسئول فنی تحت هیچ شرایطی مجاز به عدم حصور در محل کار خود نمی باشد و غیر فعال بودن به معنی عدم تولید محصول در کارخانه است که در این صورت عدم حضور مسئول فنی شرایط خاص خود را دارد.

وی افزود: چنانچه مسئول فنی عدم حضور غیر موجه در محل کار خود داشته باشد به منزله غیبت محسوب می شود و در این صورت ابتدا اخطار کتبی با در درج در پرونده صورت می گیرد و سپس از زمان مطرح شدن در کمیته و اعلام نظر به فرد به مدت سه ماه پروانه مسئول فنی وی به تعلیق درخواهد آمد.

معاونت غذا و داروی دانشگاه علوم پزشکی ابن سینا تسریع کرد:کلیه موارد مطرح شده در کمیته بررسی،تایید و صدور پروانه ها بر اساس قانون و بخشنامه های وزارتی مورد بررسی و اعمال نظر قرار می گیرند و سیاست های کاری  دانشگاه علوم پزشکی ابن سینا  بسیار گسترده  و بر اساس ارتباطات و مکاتبات وسیع وزارتی و اداری با ارگانهایی همچون اداره صنعت معدن ،تجارت و وزارت کشاورزی و امثالهم می باشد وکارشناسان معاونت غذا و داروی دانشگاه علوم پزشکی نیاز است که تلاش های خود را در راستای اهداف  وزارتی،گسترده ومتعالی دانشگاه همسو نمایند.

وی در ادامه یادآور شد سیاست های کاری این معاونت نیز بر اساس سیاست های دانشگاه علوم پزشکی ابن سینا استوار است و لازم است یادآور شوم ارتباطات این معاونت صرفا" ارتباط با اتحادیه ها و کارگاه های تولیدی کوچک نیست.

در ادامه این کمیته پنج ساعته دکتر محمد کاظم زاده مدیر غذا و محصولات خوراکی،آشامیدنی،آرایشی و بهداشتی این معاونت گفت: نحوه ی عملکرد و بررسی پرونده ها و صدور آراء نظرات برای همه کارگاه های تولیدی یکسان است و مسول فنی ها باید در کارگاه ها و کارخانه های تولید محصولات خوراکی حضور فعال داشته باشند.

مدیر اداره غذا و محصولات خوراکی و آشامیدنی این معاونت افزود: کارگاههای تولیدی محصولات غذایی چنانچه در فاصله های کمی از هم قرار داشته باشند می توانند طبق روال گذشته ازیک مسئول فنی برای سه کارگاه تولید کننده محصولات غذایی استفاده کنند و چنانچه به طور مثال تعداد کارگاه ها به چهار مورد برسد باید صاحبان کارگاه ها مراجعه وهر دو کارگاه یک مسئول فنی داشته باشد در غیر این صورت نمی توانند هر چهار کارگاه یک مسئول فنی داشته باشند.

گفتنی است در این جلسه تعداد هشتاد پرونده با عناوین مختلف کارگاهی مورد بررسی و آراء قرار گرفت وموارد مطروحه مورد بحث و بررسی قرار گرفت که نظر شما سروران را به آن جلب می نمایم:
* بحث در خصوص ساندویچ های آماده در بوفه های مدارس و سوپر مارکت ها

* فضای استاندارد سردخانه های نگهداری محصولات غذایی و زراعی مانند سیب زمینی ها

* فاصله استاندارد کارگاه های تولید محصولات غذایی

*فاصله بین دو کارگاه تولیدی

*حضور مداوم مسئولین فنی در کارگاه ها و شرکت های تولیدی مواد خوراکی

*ضوابط کارگاهی، بررسی غیبت های مسئولین فنی کارخانه ها

* نحوه ی درست و اصولی گرفتن پروانه های کسب

*سیاست های کاری معاونت که بر اساس دستورالعمل های وزارتی است

 *چگونگی استفاده از ظرفیت های خالی کارگاهی

*مکاتبات اداری با سازمان غذا و دارو،اداره صنعت، معدن و تجارت و وزارت کشاورزی.

زهرا لعلیان: خبرنگار معاونت غذا و داروی دانشگاه علوم پزشکی ابن سینا

 

 


١٣:٢٧ - پنج شنبه ٢ آبان ١٣٩٨    /    شماره : ٩٩٢٢٧    /    تعداد نمایش : ٧٦


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج