چاپ        ارسال به دوست

درجلسه طرح تحول نظام سلامت تأکید شد:

پزشکان در نسخ دارویی خود از داروهایی استفاده نمایند که مورد تأیید سازمان های بیمه ای باشد.

به گزارش روابط عمومی معاونت غذا و داری  دانشگاه علوم پزشکی،رئیس دانشگاه علوم پزشکی ابن سینا در جلسه طرح تحول نظام سلامت ضمن خیر مقدم به میهمانان اظهار داشت: پزشکان و پیشکسوتان حوزه سلامت استان به مجموعه و کارکنان دانشگاه در راستای خدمتگزاری صادقانه و دلسوزانه انگیزه ای مضاعف می بخشند.

دکتر رشید حیدری مقدم با بیان اینکه باید با تمام توان خود  تلاش کنیم تا دانشگاه علوم پزشکی از نظر وابستگی به یک شرایط پایدار برسد افزود:درطرح تحول نظام سلامت در راستای انجام راهکارهای قانونی خدمات درمانی و خدمت رسانی مطلوب تر به مراجعین باید با تدابیر خردمندانه اندیشید و با فکر و ایده های ناب،جدید و با همکاری خود مردم در راستای افزایش رضایتمندی آنان ازنحوه ی خدمات ارائه شده در مراکز درمانی بهره گرفت.

وی در ادامه سخنانش به اجرای طرح تحول نظام سلامت در استان همدان اشاره کردو گفت: با تلاش و اهتمام همکاران وهمراهی و همدلی مسئولان استانی و حمایت‌های وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی و همچنین همکاری خود مردم مشکلات و نارسایی‌های حوزه سلامت مرتفع خواهد شد و بیماران می توانند در مراکز درمانی از خدمات وی آی پی بهره مند شوند.

ریاست دانشگاه علوم پزشکی ابن سینا ارائه خدمات به مردم در شهرستان‌های تابعه استان در حوزه سلامت را مطلوب ارزیابی کرد و گفت: خوشبختانه با اجرای طرح تحول نظام سلامت و توسعه امکانات و تجهیزات در حال حاضر بهترین و جامع ترین خدمات در سطح استان در حال انجام است.

دکترحیدری مقدم با مهم برشمردن مسائل ومشکلات زیست محیطی گفت: درآینده درخصوص استفاده کاغذ و هدر دادن منابع طبیعی و همچنین بوجود آوردن مشکلات و تخریب محیط زیست 70 درصد مشاغل دنیا در 20 سال آینده معدوم خواهد شد.

وی ادامه داد:باید آینده نگری جامع تری داشته باشیم و به صورت علمی و جدی در زمینه ارسال الکترونیکی پرونده ها،آمارها و همچنین لزوم نسخه نویسی الکترونیکی پیش برویم.

در ادامه این جلسه معاونت غذا و داروی دانشگاه علوم پزشکی ابن سینا با اشاره به آگاه سازی و شفاف سازی اطلاعات به مردم وبه خصوص گیرندگان خدمات درمانی در مراکز درمانی اظهار داشت:در زمینه طرح تحول نظام سلامت، ارائه خدمات وی آی پی به مراجعین و همچنین مصوبات جدید وزارتخانه در خصوص استفاده از یارانه سلامت و تجویز دارو توسط پزشکان و سهم بیمه ها از پرداختی ها شفاف سازی شود تا مراجعین دچار سردرگمی،اشتباه و سوء تفاهم نشوند.

 در ادامه این جلسه نیز معاونین درمان، بهداشتی، غذا و دارو، توسعه مدیریت و منابع انسانی و همچنین مدیران ستادی و دیگر اعضای ستاد اجرایی طرح تحول نظام سلامت به بیان گزارشی از حوزه کاری خود پرداختند و راهکارهایی برای اجرای هرچه بهتر این طرح در سطح استان مورد تصویب قرار گرفت.

برخی از موارد مطرح شده در این جلسه از طرح تحول نظام سلامت به شرح زیر است که توجه شما را بدان جلب می نمایم.

* پزشک مقیمی در شبکه های بهداشت و درمان شهرستانها

*میانگین  رتبه بندی بیمارستانها از لحاظ رعایت پزشک مقیمی

*در خصوص برنامه ماندگاری در شهرستانهای استان همدان( فامنین، رزن، کبود راهنگ تویسرکان)

* مرور و بررسی برنامه تفکیکی طرح تحول نظام سلامت در سه ماهه نخست سال جاری

*در زمینه برنامه سپاس توضیحاتی داده شد مبنی بر اینکه بر اساس اطلاعاتی که در سامانه سپاس ثبت میگردد برنامه ریزی ها صورت می گیرد.

*به سامانه  HIS در بیمارستان ها اشاره شد.

آموزش و تبادل اطلاعات و ارسال آمار بیمارستانهای دانشگاه علوم پزشکی به صورت سامانه ای مورد بررسی واقع شد.

*نسخه نویسی الکترونیکی

*توجه ویژه پزشکان به لیست داروهایی که مورد تأئید بیمه  گذارها هستد.

*انجام مشاوره قبل از لیست کردن داروها برای بیماران بستری

*اهمیت و جایگاه و همچنین کمبود کارشناسان مدیریت ارتقای سلامت در بیمارستانها

*بررسی وضعیت طرح تحول نظام سلامت در سال 97 و هفت ماهه نخست98

*در خصوص تخصیص مدیریت. بودجه 98 و مراحل اجرای آن توضیحاتی ارایه شد

دستورالعمل های وزارتخانه ای که اجرا شده وآنهایی که باید اجرا شود،

*سامانه های نوبت دهی

*تبادل اطلاعات و اسناد الکترونیکی

Epm سامانه نسخه نویسی و نسخه پیچی  الکترونیک

*سامانه سپاس

زهرا لعلیان: خبرنگار معاونت غذا و دارو

 

 

 

 

 

 

 


٠٧:٤٦ - يکشنبه ١٢ آبان ١٣٩٨    /    شماره : ٩٩٤٠٥    /    تعداد نمایش : ٧٤


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج