چاپ        ارسال به دوست

در گفتگو با مدیر غذای دانشگاه مطرح شد؛

نظارت جدی در شرکت ها و کارخانه های تولید محصولات پروتئینی و لبنیاتی

به گزارش روابط عمومی معاونت غذا و داروی دانشگاه علوم پزشکی ابن سینای همدان، مدیر نظارت برغذای دانشگاه با ارائه گزارشی از بازدید و نظارت هایی که از شبکه بهداشت و درمان شهرستان تویسرکان بعمل آمده بود هدف اصلی بازدیدها را ارتقاء و بهبود شاخص های بهداشتی در محصولات سلامت محوردانست و اظهار داشت:در راستا ارائه خدمات ارزنده تر به مردم لازم است نظارت های مدون و هر سه ماه یکبار از شبکه های بهداشت و درمان،کارخانه هاو شرکت های تولید محصولات پروتئینی و لبنی بعمل آید که این بازدید به اتفاق رئیس اداره صدور پروانه های بهداشتی مهندس  ماریا قادری فرح و کارشناس شبکه مهندس  جراحی از شهرستان  تویسرکان انجام شد.

 

در این بازدید راهکارهای جدی و مهم کنترل مواد غذایی در کارخانجات و شرکت های تولید مواد غذایی مورد بحث و بررسی قرار گرفت و عملکرد شهرستان بررسی شد.

 

در کنارمسئله بازدید ها موضوع شکایات  و رسیدگی به پرونده شکایات و حقوق ارباب رجوع مورد تأکید فراوان قرارگرفت.

 

تا هر فردی نیاز به شکایت و اطلاعات خاصی در خصوص محصولات خوراکی،آرایشی و بهداشتی ارسال نماید از طریق تلفن های شهرستان که اطلاع رسانی دقیق و کاملی صورت می گیرد بتواند این مورد را طرح نماید.

 

دکتر محمد کاظم زاده با بیان اینکه باید کاری کرد که از سردرگمی افراد در راستای دریافت هرگونه خدمات باید جلوگیری بعمل آید گفت:لازم است کارشناسان هر شبکه در اولین فرصت ممکن شکایات مردمی را در دستور کار خود قرار دهند و آن را مورد بررسی قرار دهند و در نهایت پاسخ به فرد شاکی باید به صورت مکتوب ارسال شود و شخص متشاکی متوجه شود که دانشگاه علوم پزشکی چه خدمتی را به فرد ارائه کرده است.

 

وی ادامه داد: با توجه به اهمیت مواد غذایی که در شرکت های تولیدی وکارخانه های استان تولید می شوند تأکید بررعایت جی ان پی  کارخانه ها و همچنین الزام بیشتر بازدید ها،نظارت ها و کنترل ها در زمان مقرر است.

 

مدیر نظارت بر غذای دانشگاه بیان داشت: در هنگام بازدیدها و نظارت ها تأ کید بیشتر برروی کارخانه و شرکت های تولید محصولات پروتئینی و لبنیاتی خواهد بود.

 

وی اذعان داشت نتایج بررسی و بازدید ها در یک جمعبندی کلی به صورت رنکینگ استانی پس از اینکه تمام شهرستانها مورد بازدید قرار گرفتند اعلام و اطلاع رسانی می گردد.

دکتر کاظم زاده در خصوص بازدید و ارزیابی و پایش عملکرد شهرستانهای استان گفت:هرسال در چهار نوبت  شهرستان های استان مورد ارزیابی و پایش قرارمی گیرند که این ارزیابی و پایش به صورت هر سه ماه یکبار است و در پایان شهرستانها نمره بندی ونظارت رنکینگ می شوند که چنانچه شهرستانی نمره ای کمتر از حد مجاز دریافت نماید تذکر لازم، داده می شود.

 

وی هدف اصلی از این بازدیدها و ارزیابی ها را حساس سازی بیشتر شبکه های بهداشت و درمان دانست و افزود لازم است هرچند وقت یکبار برای همه کارشناسان شهرستان یادآوری شود که سلامت و جان مردم در اولویت هر کار مهم دیگری است و لازم است با دقت نظر بیشتری در ارزیابی ها به این مهم توجه نمایند و چنانچه فرآیندی نیاز به اصلاح و تغییر دارد در کوتاه ترین فاصله زمانی ممکن این کار صورت پذیرد.


زهرا لعلیان: خبرنگار معاونت غذا و داو دانشگاه علوم پزشکی ابن سینا

 

 


١٠:٥٦ - سه شنبه ١٠ تير ١٣٩٩    /    شماره : ١٠٥٠٧٢    /    تعداد نمایش : ٣٦


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج