زبان EN AR
+
اندازه قلم
-
رنگ
دانشگاه علوم پزشکی همدان
زبان FA EN AR
  • تاریخ انتشار : 1403/04/12 - 09:05
  • تعداد بازدید : 68
  • تعداد بازدیدکنندگان خبر : 53
  • زمان مطالعه : 3 دقیقه
به مناسبت 12هم تیرماه و فرمایش مقام معظم رهبری صورت پذیرفت:

نشست با ارگان ها و سازمانهای مختلف و مانور در سطح شهر

مانور مبارزه با قاچاق کالای سلامت محور با هدف حمایت از تولید داخل با حضورمعاون غذا و دارو مدیران،کارشناسان و ارگان های مختلف نظارتی به مناسبت 12هم تیر ماه سالروز فرمایش مقام معظم رهبری مبنی بر مبارزه با قاچاق کالا سلامت محور برگزار شد.

به گزارش ایفدانا همدان، معاونت غذا و داور دانشگاه علوم پزشکی همدان، در راستای اجرای فرمان مقام معظم رهبری در راستای پیشگیری از قاچاق کالاهای سلامت محور مانور مبارزه با قاچاق کالای سلامت محور با هدف حمایت از تولید داخل با حضورمعاون غذا و دارو مدیران،کارشناسان و ارگان های مختلف نظارتی به مناسبت 12هم تیر ماه سالروز فرمایش مقام معظم رهبری مبنی بر مبارزه با قاچاق کالا و ارز برگزار شد.

ابتدا در این نشست که در سالن جلسات برگزار شد، دکتر قدرت اله رستمی معاون غذا و دارو دانشگاه با بیان اینکه در راستای حمایت از تولید داخلی موظف هستیم نظارت خود را نسبت به کالای قاچاق داشته باشیم، گفت: به همین دلیل مانور مبارزه با قاچاق کالای سلامت محور را اجرا می‌کنیم.

 

دکتررستمی در آغاز نشست مشترک قبل از مانور قاچاق کالای سلامت محور گفت: براساس برنامه‌های سالانه و با توجه به فرمان  مقام معظم رهبری در سال ۸۱ مبنی بر مبارزه جدی با قاچاق کالا و ارز این اقدامات در همه قسمت‌ها و در بخش سلامت و وزارت بهداشت و درمان با جدیت دنبال شد.

 

وی با اشاره به اینکه در سازمان غذا و دارو به صورت ویژه کمیته برخورد و پیشگیری از قاچاق کالاهای سلامت محور ایجاد شد، افزود: قاچاق کالا و دارو در سطح اقتصادی و تولیدی کشور مشکل ایجاد می‌کند و باعث صدمه اقتصادی به کشور می‌شود.

 

معاون غذا و داروی علوم پزشکی همدان ادامه داد: در کنار آسیب اقتصادی، جان سرمایه اصلی که مردم هستند به خطر می‌افتد و ما متولی نظارت بر امور مبارزه با قاچاق و پیشگیری از قاچاق کالاهای سلامت محور هستیم و باید این کار را با جدیت ادامه دهیم.

 

دکتررستمی با بیان اینکه موضوع سلامت مردم هیچگاه  تعطیلی ندارد، تصریح کرد:  نظارت بر محصولات سلامت محور انواع مجوزدار و مورد تایید از اهمیت بالایی برخوردار است و در هر زمان و موقعیتی باید برای آن تلاش کنیم.

  

وی با اشاره به اینکه مانور امروز بیشتر حالت ارشادی و آگاهی‌بخشی دارد، عنوان کرد: این مانور برگزار می‌شود تا همه بدانند ما همیشه برای نظارت آماده و حاضر هستیم و حوزه سلامت دارای اهمیت است.

معاون غذا و دارو دانشگاه  ادامه داد: در مانور امروز قصد داریم این پیام را بدهیم که مردم مراقب سلامتی خود باشند و مراکز عرضه کننده دارو، تجهیزات پزشکی، محصولات آرایشی و بهداشتی، مکمل‌ها و فرآورده‌های سنتی باید برای سلامت مردم  تلاش و مراقبت نمایند تا کالای با اصالت به دست مردم بدهند.

 

 دکتررستمی با تأکید بر اینکه وظیفه خطیری برعهده کمیته برخورد و پیشگیری از قاچاق کالاهای سلامت محور است، گفت: در بخش‌های مختلف با هماهنگی و همکاری ادارات انتظامی و سازمان‌های اداری باید به اهداف مدنظر برسیم تا سلامت مردم محقق شود.

وی با اشاره به اینکه در این مانور حتما برچسب اصالت کالا را مانور خواهیم داد، افزود: شناسایی بهتر و بیشتری برای افراد جامعه ایجاد می‌شود تا کالای سالم را بشناسند.

معاون غذا و دارو برخورد و پیشگیری از قاچاق کالاهای سلامت محوررا  خاطرنشان کرد و گفت:  به افرادی که سوء استفاده می‌کنند و قانون را دور می‌زنند توصیه می‌کنیم آگاهی بیشتری نسبت به جرم بودن حمل و نقل و عرضه کالای قاچاق داشته باشند و از این کار خود صرف نظر کنند.

 رستمی در پایان عنوان کرد: مبارزه با قاچاق  کالاهای سلامت‌محور، تولید داخل را تقویت می‌کند و در بخش ‌های مختلف تولیدات داخلی به اندازه لازم است و نیاز داخل را برآورده می‌کند.

 

 

 

  • گروه خبری : اخبار روابط عمومی,اطلاعيه
  • کد خبر : 141715
کلمات کلیدی
ادمین معاونت غذا و دارو
خبرنگار

ادمین معاونت غذا و دارو

تصاویر

فیلم‌ها

نشانی: 
نظرسنجی
آمار بازدید
تعداد بازدیدکنندگان امروز 114
تعداد کل بازدیدکنندگان تا امروز 191954
تعداد کاربران بر خط 1