زبان EN AR
+
اندازه قلم
-
رنگ
دانشگاه علوم پزشکی همدان
زبان FA EN AR

 

 

 

 

مدیریت نظارت بر تجهیزات و ملزومات پزشکی دانشگاه مستقر در معاونت غذا و دارو ، با داشتن 9 نفرنیروی تخصصی ستادی و بالغ بر 56 نیروی محیطی ، متولی کنترل، نظارت استانداردهای بالا تولید و صدور و تمدید پروانه های تولید ملزومات پزشکی در سطح استان می باشد . تولید کنندگان استانی تحت نظارت این مدیریت ، اقدام به برطرف نمودن نیازهای کشور با تولید کالاهایی مانند انواع ایمپلنت و پیچ و پلاک ارتوپدی ، انواع ماسک پزشکی ، انواع پک جراحی و البسه پزشکی ، سرنگ و ست سرم ، انواع ساکشن ، نگاتوسکوپ، ضد عفونی کننده هوا ، تیغه لارنگوسکوپ ، دستگاه تمرین تنفسی ، دستگاه مولد فرابنفش ، لوازم فیزیوتراپی و توانبخشی و ... کرده اند. بازرسی و نمونه برداری از خط تولید به منظور بررسی صحت محصولات تولیدی از وظایف خطیر این مدیریت بوده و نظارت عالی بر تهیه ، توزیع و تامین مناسب ملزومات پزشکی بیمارستان های دانشگاهی و نظارت مستمر بر مراکز درمانی غیر دانشگاهی ، نوید بخش سلامتی برای آحاد مردم است .با هماهنگی و برنامه ریزی گسترده ، اجرای آنالیز ABC ، اجرای طرح PMQC ، بررسی،گزارش و پیگیری مشکلات کیفی کلیه تجهیزات و ملزومات پزشکی و تامین کالاهای استراتژیک در زمان بحران دراین مدیریت رقم میخورد .

کارشناسان ستادی و مسئولین فنی تجهیزات و ملزومات پزشکی در مراکز درمانی به عنوان نماینده این مدیریت، با آموزش های مستمر ، در درجات بالایی از توانمندی ، با تامین به موقع ملزومات پزشکی در سلامت مردم استان نقشی موثر ایفا کرده و با بهره گیری از دانش تخصصی خود و با استفاده از سامانه های مجازی مستقر در این مدیریت ، کنترل کیفی ملزومات پزشکی را به عهده دارند . در حال حاضر در مراکز درمانی این استان اعمال فوق تخصصی مانند جراحی های تعویض مفصل، آنژیوگرافی و آنژیوپلاستی، تعویض دریچه های قلبی ، استنت گذاری ، لاپاراسکوپی و جایگذاری لنز چشمی و خدمات فوق تخصصی ناباروری با تامین به موقع ملزومات پزشکی با اصالت و کیفیت بالا انجام می گیرد .

در راستای امر نظارت بر فروش وعرضه ملزومات و تجهیزات پزشکی به عموم مردم و به منظور جلوگیری از ورود و توزیع کالای قاچاق و ملزومات بی کیفیت و مبارزه با قاچاق تجهیزات و ملزومات پزشکی ضمن پاسخ گویی به شکایات مردمی ، بازرسی های برنامه ریزی شده بصورت منظم و پی در پی از عرضه کنندگان تجهیزات پزشکی در سطح استان و انجام رصد فضای مجازی با همکاری پلیس فتا صورت می پذیرد. در بازرسی های فوق اصالت کالا، قیمت فروش ، نحوه نگه داری و انبارش کالا مورد بررسی قرار گرفته و موارد تخلف از طریق مراجع قانونی پیگیری می گردد . بهره گیری از سامانه های مجازی ، کیفیت پایش و نظارت های این مدیریت را ارتقاء داده و موجب تسریع در پاسخ گویی به گیرندگان خدمات در کوتاه ترین زمان شده است .

نشانی: 
نظرسنجی
آمار بازدید
تعداد بازدیدکنندگان امروز 72
تعداد کل بازدیدکنندگان تا امروز 191912
تعداد کاربران بر خط 1